Wiadomości

W dniach 3-6 lipca 2016 w Poznaniu, po raz pierwszy w Polsce, odbędzie się 28. edycja konferencji EURO (European Conference on Operational Research). To największe w Europie wydarzenie, dotyczące badań operacyjnych. Partnerem technologicznym konferencji, odpowiedzialnym m.in. za transmisję online, jest PCSS.

Konferencja organizowana jest przy współudzialne Stowarzyszenia Europejskich Towarzystw Badań Operacyjnych (EURO), Polskiego Towarzystwa Badań Operacyjnych i Systemowych oraz Politechniki Poznańskiej.

 

Większość wydarzeń oraz wystawa towarzysząca konferencji odbywać się będzie w Centrum Wykładowym Politechniki Poznańskiej (ul. Piotrowo), główna sesja plenarna odbędzie się natomiast w Sali Ziemi na Międzynarodowych Targach Poznańskich.

 

Podczas wystawy, organizowanej w ramach konferencji, na stoisku PCSS zaprezentowane zostaną obecne oraz przyszłe możliwości udostępnienia i wykorzystania e-infrastruktury w ramach zasobów własnych KDM, projektów PRACE oraz CoeGGS.

 

 

 

Na konferencji EURO 2016 zaprezentowana zostanie także platforma ROHUB. Jest to narzędzie służące naukowcom do organizacji procesu badawczego implementujące koncepcję Obiektu Badawczego (ang. Research Object, RO). W skład ROHUB wchodzą: Cyfrowa Biblioteka Obiektów Badawczych (ang. Research Object Digital Library, RODL) oraz portal. RODL pełni rolę repozytorium cyfrowego pozwalającego na zbieranie, przechowywanie i współdzielenie metod badawczych takich jak workflowy i powiązane z nimi artefakty. ROHUB portal integruje natomiast funkcjonalność RODL wraz z innymi usługami służącymi do określenia jakości RO, wyszukiwania, wizualizacji i zarządzania RO.

 

 

 

 

Transmisję online z konferencyjnych wydarzeń przeprowadzi PlatonTV. Transmisja dostępna będzie TUTAJ.

 

Więcej informacji na temat EURO 2016, w tym szczegołową agendę, można znaleźć na stronie Konferencji.

Agnieszka Musialska