Wiadomości

Dział Usług Internetu Przyszłości PCSS opracował dla Centrum Turystyki Kulturowej Trakt stronę internetową, która pełni rolę interaktywnego przewodnika po poznańskim Trakcie Królewsko-Cesarskim. Strona, zintegrowana z mapą cyfrową, opartą na referencyjnych zasobach geoinformacyjnych Miasta Poznania rozwijanych przez Geopoz, dostarcza informacji na temat obiektów znajdujących się na Trakcie.

Jak możemy przeczytać na nowej stronie: "Trakt Królewsko-Cesarski to szlak, który wiedzie przez najciekawsze zakątki Poznania. To spektakl, w którym głównym bohaterem jest miasto i czterdzieści pokoleń mieszkańców, którzy je budowali. Trakt stawia widza przed majestatem tysiącletniego Poznania i opowiada o „sięganiu po koronę” – czyli o tym, jak zrealizować z powodzeniem to, co sobie zaplanowaliśmy."

 

Nowa strona w pełni wpisuje się w te założenia, pozwalając na samodzielne zaplanowanie sposobu i trasy zwiedzania. Na mapie Traktu znajdują się tak ważne historycznie miejsca, jak: Brama Poznania, Ostrów Tumski, Stare Miasto czy Śródmieście.

 

Na stronie trakt.poznan.pl znajdują się także multimedia: bogata galeria zdjęć i filmów ukazujących historyczne dzielnice i zabytki Poznania z lotu ptaka. Powstała biblioteka z ciekawymi artykułami oraz oś czasu z galerią postaci i wydarzeń. Strona jest dostępna także w wersji angielskiej.

 

Co ważne, serwis  został przygotowana w trybie tzw. responsywności - strona w trybie RWD (responsive web desing), czyli z przewodnika można korzystać bez utratu fukcjonalności na komputerze stacjonarnym, jak również urządzeniach mobilnych (tablet, smartfon).

 

Agnieszka Musialska