Wiadomości

Konferencja odbędzie się w 2 i 3 grudnia 2016 roku w Poznaniu. Jej program został tak zaprojektowany, by szerokie grupy osób z niepełnosprawnościami, ich rodzin i pracujących z nimi specjalistów oraz wolontariuszy, mogły zaczerpnąć wiedzy i refleksji związanej z porozumiewaniem się. PCSS, prowadzący badania w obszarze e-włączania społecznego, telerehabilitacji czy telemedycyny, będzie partnerem technologicznym wydarzenia.

VI konferencja z cyklu "Spotkania Na Tak" nosi tytuł "Porozumiewam się, więc jestem" (I communicate, therefore I am). Poruszane podczas niej zagadnienia dotyczyć będą szerokiego aspektu porozumiewania się osób z niepełnosprawnością intelektualną i wpływu komunikacji na budowanie podmiotowego stosunku otoczenia społecznego wobec nich.

 

Wybór PCSS jako partnera technologicznego wspierającego wydarzenie, nie jest przypadkowe. Opracowywanie rozwiązań dla wparcia niezależności osób z niepełnosprawnością, w tym osób z niepełnosprawnością intelektualną, od lat stanowi ważną część naukowo-badawczej działalności poznańskiego Centrum.


Więcej informacji na temat Konferencji można znaleźć TUTAJ.

 

 

 

Agnieszka Musialska