Wiadomości

2016 rok przypomina dwa przełomowe odkrycia, które zrewolucjonizowały nauki biologiczne. W tym roku obchodzimy bowiem 60. rocznicę sformułowania tzw. centralnego dogmatu biologii molekularnej, mówiącego o przepływie informacji genetycznej od DNA do białka oraz 50. rocznicę odkrycia kodu genetycznego. Jednocześnie w tym roku przypada stulecie urodzin genialnego naukowca i wizjonera – Francisa Cricka, autora wspomnianego dogmatu i współodkrywcy struktury DNA. Z tej okazji 27 i 28 października 2016 r., w Instytucie Chemii Bioorganicznej PAN w Poznaniu, odbędzie się konferencja "DNA - język życia".

Głównym  zamierzeniem organizatorów jest, aby oprócz części naukowej odbyły się także otwarte wykłady, które w ciekawy i przystępny sposób przybliżą społeczności Poznania i Wielkopolski zagadnienia nauk o życiu. Jesteśmy bowiem przekonani, że obowiązkiem naukowców jest nie tylko prowadzenie badań, ale również popularyzacja wiedzy.

 

Pierwszego dnia Konferencji (27."10.2016 r.) odbędzie się cykl wykładów pod hasłem "Historia zapisnana w DNA", drugiego dnia (28.10.2016 r.) - "Od biomolekuł do syntetycznych organizmów".


Wydarzenie odbędzie się w sali dużej Ośrodka Nauki PAN w Poznaniu, ul. Wieniawskiego 17/19.

 

Więcej informacji, w tym szczegółowy plan, znajdą Państwo na stronie Konferencji.

Agnieszka Musialska