Wiadomości

Scottie Go! to innowacyjna gra do nauki programowania dla najmłodszych. Jest połączeniem realnych, kartonowych klocków służących do pisania przez graczy programów oraz aplikacji, która pozwala zeskanować te programy i przekształcić je na ruch i zachowanie Scottiego oraz poznanych w grze innych bohaterów. Gra została stworzona przez specjalistów z PCSS w ramach Laboratorium Innowacyjnej Edukacji, na zlecenie firmy Netictech, która w tej chwili odpowiedzialna jest za jej produkcję i dystrybucję. 

Gra składa się z pudełka z kartonowymi klockami i aplikacji dla komputerów lub tabletów. Aplikacja wykorzystywana w grze stawia przed głównym bohaterem rozmaite wyzwania. Gracz chcąc, mu pomóc je przezwyciężyć, układa za pomocą kartonowych klocków na swoim stole lub biurku program sterujący ruchami Scottiego. Następnie za pomocą aplikacji skanuje napisany przez siebie program, wykonując jego zdjęcie lub rejestrując wideo. Aplikacja po zeskanowaniu programu wykonuje go, a gracz może się przekonać, czy problem został prawidłowo rozwiązany.

 

Gra Scottie Go! występuje w dwóch wersjach. W wersji dla użytkowników domowych na graczy czeka 60 zadań w 7 modułach. Wersja edukacyjna zawiera 91 zadań podzielonych na 10 modułów.

 

Już dziś Scottiego można kupić u autoryzowanych dystrybutorów. Pudełko z grą w wersji dla użytkowników domowych dostępne jest w sieci RTV EURO AGD, natomiast w wersji edukacyjnej gra dostępna jest w sklepie Moje Bambino.

Agnieszka Musialska