Wiadomości

Informujemy, że 28 lutego 2017 roku zakończyła się umowa na utrzymanie platformy "epodreczniki.pl" przez Poznańskie Centrum Superkomputerowo-Sieciowe. Tym samym, od 1 marca br., za dalsze działanie e-podręczników będzie odpowiadać nowy operator, wyłoniony w trybie przetargu przez Ośrodek Rozwoju Edukacji – koordynatora projektu.

Dziękujemy za kompetentne, intensywne cztery lata zespołowego zaangażowania nad definiowaniem standardu polskich e-podręczników, tworzeniem pionierskich rozwiązań technologicznych dla polskiej szkoły i za dobry efekt gotowej, funkcjonalnej platformy edukacyjnej, jaki wspólnie udało się wypracować. Dziękujemy wszystkim Partnerom projektu, jego konsultantom i konstruktywnym krytykom, entuzjastom i sympatykom nowych technologii w edukacji, edukatorom i zaprzyjaźnionym szkołom, testującym e-podręczniki we wczesnych fazach ich powstawania, środowiskom oświaty i tym wszystkim, których poznaliśmy dzięki e-podręcznikowej przygodzie. Nade wszystko dziękujemy jednak Wam – Nauczyciele, Uczniowie i Rodzice, dla których od października 2013 roku utrzymywaliśmy nieprzerwanie tysiące zasobów edukacyjnych, jako nowoczesną pomoc w dydaktyce wczesnoszkolnej, podstawowej, gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej – przez ten czas odwiedziliście platformę e-podręczników ponad 71 milionów razy!

Mając nadzieję, że e-podręcznikowy kamień milowy nadal będzie jednym z ważnych elementów nowoczesnej szkoły, nie żegnamy się z Wami: mówimy do zobaczenia w innych, równie innowacyjnych inicjatywach edukacyjnych!

Zespół Poznańskiego Centrum Superkomputerowo-Sieciowego