Wiadomości

Zapraszamy na specjalny odcinek cyklu "W prostych słowach" zatytułowany "DNA, komórki i bystre dzieciaki". Materiał udało się zrealizować w ramach współpracy PlatonTV, Działu Usług Nowych Mediów PCSS oraz Stowarzyszenia Gen-i-już z Instytut Genetyki Człowieka PAN.

Przypomnijmy, że cykl W prostych słowach został pomyślany tak, by krótko i prosto wyjaśnić skomplikowany termin, czy zagadnienie naukowe. Tego trudnego zadania podejmują się naukowcy i autorzy program. W ramach każdego z odcinków specjalista z danej dziedziny przystępnie i prosto tłumaczy określone pojęcie, które jest jeszcze dodatkowo ilustrowane przez realizatorów programu. Każdy z krótkich (dwuminutowych) programów jest więc inny, interesujący i ... ujmując to w prostych słowach; “must-have” dla wszystkich, którzy zaczynają swoją przygodę z nauką.

 

W ramach piętnastego odcinka serii organizowano pokazową lekcję w formie warsztatów zatytułowaną DNA, komórki i bystre dzieciaki. W zajęciach udział wzięły dr hab. n. med. Natalia Rozwadowska ze Stowarzyszenia Gen-i-już, działającego przy Instytucie Genetyki Człowieka PAN.

 

 

Agnieszka Musialska