Wiadomości

Już po raz 13. Gimnazjum im. Feliksa Szołdrskiego w Nowym Tomyślu zaprasza na Konferencję Administratorów Szkolnych  Sieci Komputerowych (KASSK). Podczas wydarzenia prezentację przedstawi dr inż. Krzysztof Kurowski, a drugiego dnia specjaliści z PCSS przeprowadzą edukacyjne warsztaty.

Konferencja KASSK przeznaczona jest głównie dla nauczycieli i pracowników instytucji oświatowych, a jej cel to poszukiwanie nowych i skutecznych metod kształcenia w oparciu o nowoczesne technologie. Poruszona zostanie również kwestia cyfryzacji szkół w Polsce oraz wpływ technologii na proces dydaktyczno-wychowawczy. Przygotowane wykłady, spotkania warsztatowo-seminaryjne, ćwiczenia oraz panele, będa okazją do wymiany doświadczeń, dzielenia się wiedzą i praktyką, kontaktu z najnowocześniejszą technologią, spotkań z profesjonalistami, z ekspertami, do których często trudno dotrzeć.

 

Tegoroczna edycja skupi się przede wszystkim na temacie mobilnej drogi do cyfrowej szkoły i edukacji, stanowiącej źródło inspiracji dla wszystkich innowacyjnych, twórczych i kreatywnych nauczycieli.

 

W piątek, 7 kwietnia, dr inż. Krzysztof Kurowski - kierownik Pionu Zastosowań PCSS, przedstawi prezentację "Szkoła przyszłości". Drugiego dnia - w sobotę 8 kwietnia - odbędzie się część warsztatowa, podczas której specjaliści z PCSS przeprowadzą następujące warsztaty:

 

  • Innowacje w nauce programowania (edukacja wczesnoszkolna) Nauka programowania z grą ScottieGo!,
  • Innowacje w nauce programowania (edukacja podstawowa i średnia) - Lekcja kodowania i robotyki w środowisku BeCreo, czyli nauka algorytmiki z wykorzystaniem programowalnych „zabawek” i robotów,
  • Programowanie i sztuka (edukacja średnia)- czyli jak programowanie wykorzystać w łatwy sposób do tworzenia niezwykłych efektów dźwiękowych i wizualnych.

 

Piątek, 7 kwietnia 2017r. - Nowotomyski Ośrodek Kultury, Tysiąclecia 3. Sesja plenarna

 

Sobota i niedziela, 8-9 kwietnia 2017r. - Budynek Gimnazjum, os. Północ 25

 

Agnieszka Musialska