Wiadomości

Od 2 do 4 października 2017 r. projekt Fit4Work, koordynowany przez PCSS, zaprezentował system opracowany w ramach swoich prac B+R na dorocznym spotkaniu środowiska skupionego wokół Programu AAL – AAL Forum. Tegoroczna edycja odbyła się portugalskim mieście Coimbra.

System Fit4Work, przeznaczony dla starszych dorosłych i pozwalający swoim użytkownikom zarządzać swoją kondycją fizyczną i psychiczną, demonstrowany jest w ostatnich miesiącach na kolejnych ważnych wydarzeniach. Tym razem system zaprezentowany został na wystawie rozwiązań z obszaru AAL (Active and Assisted Living), jaka była częścią konferencji AAL Forum 2017. Konferencja jest okazją dla dostawców rozwiązań klasy AAL oraz instytucji badawczo-naukowych je rozwijających do skonfrontowania ich z opinią końcowych użytkowników – starszych dorosłych oraz potencjalnych płatników instytucjonalnych, w tym przedstawicieli jednostek samorządowych i rządowych.


Rozwiązania opracowane w projekcie Fit4Worki i zademonstrowane w ramach stoiska projektowego, oceniane było bardzo pozytywnie przez uczestników konferencji. W dyskusjach podkreślano wartość rozwiązania łączącego monitorowanie poziomu aktywności fizycznej z monitorowaniem ilości stresu psychicznego oraz jakości środowiska pracy dla profilaktyki zdrowotnej. Zwracano także uwagę na wysoką użytkowość systemu i jego przyciągający wzrok i wzorowo zaprojektowany interfejs użytkownika. Za zadania związane z tymi ostatnimi aspektami systemu odpowiedzialny w projekcie jest zespół PCSS.

Agnieszka Wylegała

Powiązane projekty:
Fit4Work