Wiadomości

6 i 7 grudnia 2017 roku w Poznaniu odbędzie się Forum Rozwoju Miast. Zaproszeni goście oraz poznaniacy będą debatować nad wykorzystaniem potencjału miasta i współczesnym postrzeganiu jego rozwoju. Współorganizatorem i partnerem technologicznym wydarzenia został PCSS.

Forum z udziałem prelegentów i publiczności rozpocznie się 6 grudnia w Collegium Iridicum Novum. Wśród zaproszonych gości są naukowcy, przedsiębiorcy, samorządowcy i politycy, a także aktywiści społeczni. W dyskusji weźmie udział m. in. były wicepremier prof. Jerzy Hausner oraz ekspert w dziedzinie administracji i samorządu prof. Hubert Izdebski. "O mieście" opowie także autor bestsellerowej publikacji "Miasto Archipelag" - Filip Springer, któremu towarzyszyć będzie zespół Teatru Improwizowanego Klancyk.

Wydarzenia zaplanowano na dwa dni - 6 i 7 grudnia. Pierwszego dnia uczestnicy poszukają rozwiązań zagadnienia "Miasto dla mieszkańców". Dyskusja skupi się na podnoszeniu jakości życia, opartym na twórczym dialogu i zaangażowaniu mieszkańców, biznesu i organizacji społecznych. Drugi dzień upłynie pod hasłem "Mieszkańcy dla miasta", w czasie którego poruszone zostaną wątki budowy kapitału społecznego i roli miasta w inspirowaniu oddolnych inicjatyw.

 

Program przewiduje warsztaty dla mieszkańców oraz debatę z udziałem publiczności. Ważnym punktem Forum będzie finał konkursu na inicjatywy miejskie "Miasto dla mieszkańców - mieszkańcy dla miasta". Jego celem jest promocja oddolnych inicjatyw odpowiadających na realne potrzeby poznaniaków, ułatwiających życie w mieście oraz wspierających rozwój osobisty i zawodowy mieszkańców. Wystarczy przedstawić koncepcję projektu, który przyczyni się do rozwiązania zaobserwowanego w mieście problemu - przedstawić cel projektu, jego zakres i oczekiwany rezultat oraz pomysł na jego dalszy rozwój. Finalne prezentacje zostaną zweryfikowane przez ekspertów w ramach programu akceleracji miejskiego Think Tank Poznań przy Wydziale Rozwoju Miasta. Trzy najwyżej ocenione projekty będą rozwijane w trakcie warsztatów w ramach Forum Rozwoju Miast.

 

PCSS, jako współorganizator i partner technologiczny wydarzenia, odpowiada za przygotowanie oraz udostępnienie strony internetowej dla uczestników Forum oraz udostępnienie aplikacji Conference4Me.

 

Formularz rejestracyjny dostępny jest TUTAJ.

Agnieszka Wylegała

Powiązane projekty:
Conference4me