Zapraszamy na warsztaty TuEuropeana do EduLab PCSS

Zapraszamy na warsztaty TuEuropeana do EduLab PCSS

Filmoteka Narodowa – Instytut Audiowizualny zaprasza na bezpłatne spotkania skierowane do twórców, nauczycieli i edukatorów oraz posiadaczy kolekcji – w ramach drugiej edycji projektu TuEuropeana poświęconej propagowaniu i wykorzystywaniu materiałów archiwalnych zgromadzonych na platformie Europeana. Częścią projektu jest Game Jam z Historią, do udziału w którym zapraszamy projektantów oraz developerów gier video. Partnerem wydarzenia jest PCSS.

Podczas spotkań uczestnicy dowiedzą się jak skorzystać z potencjału polskich i europejskich kolekcji cyfrowych, jak zwiększyć ich widoczność w sieci – a także jak twórczo je wykorzystać. Zapraszamy do udziału w serii edukacyjno-informacyjnych działań poświęconych tym zagadnieniom.

24 i 25 listopada w przestrzeni EduLab PCSS odbędą się dwudniowe warsztaty poświęcone wykorzystaniu cyfrowych zasobów Europeany oraz polskich serwisów z cyfrowymi kolekcjami w innowacyjnych działaniach edukacyjnych. W ich ramach wykorzystanych zostanie szereg cyfrowych i analogowych narzędzi służących do tworzenia nowych narracji bazujących na archiwalnych zasobach. Podczas spotkań uczestnicy zdecydują o wyborze dwóch propozycji tematycznych. Będą nimi:

  • Gra terenowa w wirtualnym terenie

Zadaniem nauczycieli będzie zaprojektowanie, wykorzystując dostępne archiwalia, gry terenowej, której motywem przewodnim będzie okres literacki, postad, zawód, epoka oraz występujące między nimi powiązania. Uczestnicy ponadto przygotują szereg interdyscyplinarnych zadań wymagających dodatkowo zwiedzania i poruszania się po całym świecie. Tylko najbardziej spostrzegawczy uczniowie mogą zwyciężyć.

  • Escape room dla odważnychUczestnicy warsztatów będą musieli opracować szereg historycznych lub interdyscyplinarnych zagadek, których rozwiązanie pozwoli wyjaśnić, co stało się z niezwykle cennym eksponatem z Pałacu Lipskich w Czerniejowie.

Chcąc dodatkowo utrudnić zadanie, stworzą aktywne QR kody oraz sięgną po generatory do budowania aplikacji wykorzystującej rozszerzoną rzeczywistość.W rezultacie warsztatów powstaną multimedialne materiały szkoleniowe wspierające samodzielną realizację scenariuszy działań edukacyjnych wykorzystywanych w trakcie warsztatów.

Warsztaty odbędą się w dniach 24-25.11.2017 r. w przestrzeniach Laboratorium Szkoły Przyszłości EduLab PCSS, ul. Zwierzyniecka 20 w Poznaniu.

Warsztaty skierowane są do aktywnych zawodowo nauczycieli przedmiotów humanistycznych klas 4-8

Rejestracja uczestników potrwa od 06.11.2017 do 21.11.2017. Formularz rejestracyjny znajduje się TUTAJ.

Więcej informacji na temat wszystkich wydarzeń w ramach akcji można znaleźć TUTAJ.