Wiadomości

10 grudnia 2017 roku PlatonTV zrealizuje rejestrację i transmisję opery "Legenda Bałtyku" Feliksa Nowowiejskiego, w reżyserii Roberta Bondary. Spektakl zostanie premierowo wystawiony w dniu 8 grudnia br. na scenie Teatru Wielkiego w Poznaniu. To pierwsze, na tak szeroką skalę, przedsięwzięcie realizowane przez PCSS we współpracy z Teatrem Wielkim w Poznaniu im. Stanisława Moniuszki.

Po raz pierwszy na poznańskiej scenie operowej "Legenda Bałtyku" Feliksa Nowowiejskiego pojawiła się 93 lata temu. Już 8 grudnia 2017 r. odbędzie się premierę tego tytułu w reżyserii znakomitego choreografa Robert Bondara. Poetyckie sceny baletowe, nastrojowa muzyka, wspaniałe głosy solistów i chóru składają się na widowisko, które warto zobaczyć na żywo. Tych, którzy nie będą mogli zobaczyć spektaklu w Teatrze Wielkim w Poznaniu, zapraszamy na transmisję na żywo.

 

Wydarzenie zainauguruje sezon operowy w ramach europejskiego projektu Opera Vision, w którym uczestniczy poznańska Opera.

 

PCSS, we współpracy z Colour Pictures Paweł Zabel, jest producentem wykonawczym rejestracji i transmisji. Produkcja zostanie zrealizowana z wykorzystaniem infrastruktury Platformy PlatonTV, w tym wozu realizatorskiego HD, kranu kamerowego i 12 kamer oraz połączonych zespołów zapewnionych przez producentów wykonawczych.

 

Wydarzenie będzie dostępne na stronach projektu Opera vision.

Agnieszka Musialska