Wiadomości

Lubisz tworzyć internetowe aplikacje? Chcesz pomóc osobom niepełnosprawnym? Przyjdź w środę 13 grudnia 2017 r. do przestrzeni Coworking Lab (ul. Zwierzyniecka 20, Poznań) na warsztaty projektowe. Organizatorami akcji są Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Poznaniu, Wydział Zdrowia Urzędu Miasta Poznania oraz PCSS. Hackaton realizowany jest w ramach działań Inkubatora WINS (Wielkopolskie Innowacje Społeczne).

Zbliżające się Święta Bożego Narodzenia są idealną okazją, by dać innym coś od siebie. Idąc tym tropem, zapraszamy wszystkich chętnych do pomocy najbardziej potrzebujacym, tworząc potrzebne aplikacje:

  • serwis, umożliwiający osobom o ograniczonych zdolnościach ruchowych kontakt z wolontariuszami, opiekunami oraz pracownikami ROPS (Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Poznaniu) głównie w celu zgłoszenia potrzeby zrobienia zakupów, spaceru, itp.,
  • aplikacja dla dzieci i młodzieży z porażeniem mózgowym, gromadząca informacje o dzieciakach, ich potrzebach i nawykach na wypadek nagłej zmiany opiekuna. Ta aplikacja będzie ratowała życie! Aktualnie te dzieci często odchodzą niedługo po zmianie opiekuna, bo nowy opiekun (często przydzielany z urzędu) nie zna ich potrzeb,
  • aplikacja mobilna, kojarząca centra wolontariatu i indywidualnych wolontariuszy (głównie seniorów, którzy mają czas i chęci) z osobami na wózkach, które często potrzebują konkretnego wsparcia.

 

Osoby chętne do tworzenia wyżej wymienionych aplikacji (które są już zdefiniowane w zakresie funkcjonalności i cech), zapraszamy w środę 13 grudnia do przestrzeni Coworking Lab, przy ul. Zwierzynieckiej 20 w Poznaniu.

 

Zapraszamy do kontaktu mailowego: lub telefonicznego +48 510 11 72 54.

Agnieszka Wylegała