Wiadomości

12 i 13 kwietnia odbędzie się uroczysta premiera nowej odsłony Biuletynu Polonistycznego. Portalu, który jest wspólnym przedsięwzięciem Instytutu Badań Literackich PAN, Poznańskiego Centrum Superkomputerowo-Sieciowego, Komitetu Nauk o Literaturze PAN oraz Konferencji Polonistyk Uniwersyteckich. PCSS odpowiada za projekt, wykonanie i hosting portalu BiuletynPolonistyczny.pl. Nowy Biuletyn oferuje bogatsze treści w nowych modułach: Aktualności, Nowości wydawnicze, Czasopisma, Artykuły i Wywiady, a odświeżona skórka lepiej prezentuje się na urządzeniach mobilnych.

Odsłona odbędzie się w ramach obchodów 70-lecia Instytutu Badań Literackich PAN oraz pierwszego spotkania z cyklu "Polonistyka pod lupą". Pierwszego dnia, w części poświęconej "Promocji humanistyki w praktyce: instytucje i projekty", dr Michał Kozak z Działu Bibliotek Cyfrowych i Platform Wiedzy w PCSS przedstawi prezentację "Humanistyka cyfrowa w Poznańskim Centrum Superkomputerowo-Sieciowym".

 

Dział Bibliotek Cyfrowych i Platform Wiedzy w PCSS jest partnerem technologicznym "Biuletynu", odpowiedzialnym za system i jego hostowanie. Współpraca z twórcami portalu wpisuje się w szersze  działania PCSS, podejmowane w ramach cyfrowej humanistyki.

 

Więcej infrormacji na temat wydarzenia można znaleźć TUTAJ.

Agnieszka Wylegała