Wiadomości

Idealna miejska przestrzeń nie istnieje. Ale istnieją narzędzia, systemy i rozwiązania, które w znaczący sposób ułatwiają poruszanie się w miejskiej przestrzeni. To głównie o nich, czyli o złożonych systemach logistycznych, dyskutować będą uczestnicy tegorocznego Forum Rozwoju Miast, które odbędzie się 12 i 13 września w Poznaniu. Wśród zaproszonych prelegentów wystąpią dr inż. Maciej Stroiński i dr inż. Cezary Mazurek z PCSS.

Forum, które na stałe wpisało się w kalendarz ważnych wydarzeń w stolicy Wielkopolski, skupi wokół siebie mieszkańców miasta, naukowców, przedsiębiorców i zarządzających przestrzenią miejską.

 

Tematyka tegoroczna edycji dotyczyć będzie szerokopojętej logistyki i związanych z nią wyzwań. W pierwszym dniu Forum (12.09.) odbędzie się debata z udziałem gości z zagranicy, osobistości z Poznania oraz przedstawicieli innych polskich miast. Prelekcje i debata na forum będą równoczesnym zaproszeniem do interakcji i refleksji. Drugi dzień (13.09.) wydarzenia będzie okazją, by w mniejszych grupach zdefiniować wyzwania i poszukać dla nich optymalnych rozwiązań podczas warsztatów, nad którymi patronat przejęli organizatorzy i partnerzy wydarzenia.

W środę 12 września o godzinie 15.15 podczas debaty z udziałem publiczności prezentację dotyczącą Open Smart City – Infrastruktury Otwartych Innowacji Społecznych przedstawią dr inż. Maciej Stroiński - zastępca Pełnomocnika Dyrektora IChB PAN ds. Poznańskiego Centrum Superkomputerowo-Sieciowego oraz dr inż. Cezary Mazurek - zastępca Pełnomocnika ds. Technologii Dyrektora ICHB PAN ds. Poznańskiego Centrum Superkomputerowo-Sieciowego.

 

Szczegóły dotyczące wydarzenia oraz program można znaleźć TUTAJ.

Agnieszka Wylegała