Wiadomości

Podczas tegorocznej edycji konferencji "Signal Processing: Algorithms, Architectures, Arrangements and Applications" (IEEE SPA 2018), odbywającej się od 19 do 21 września 2018 roku w Poznaniu, zaprezentowano wyniki prac Laboratorium Technologii Oprogramowania Usługowego.

Jest to kolejne wystąpienie po 2018 ACM Symposium on Eye Tracking Research & Applications (ETRA 2018) oraz 6th Polish Eye Tracking Conference, na którym prezentowane było rozwijane w PCSS oprogramowanie do automatyzacji analizy wyników badań eyetrackingowych przeprowadzanych przy użyciu mobilnych eyetrackerów (wbudowanych w okulary).
 
Ideę działania można zobaczyć na filmie, który został zaprezentowany na konferencji ETRA 2018:
 

 

Opracowane rozwiązania zostały z powodzeniem wykorzystane w trakcie realizacji badań eyetrackingowych dla Allegro S.A. oraz Parku Narodowego Gór Stołowych.
 
Celem badań eyetrackingowych jest rejestracja miejsca skupienia wzroku badanego podczas eksperymentu. Pozwala to określić m.in. jakie miejsca szczególnie przykuwają uwagę, co jest zauważane w pierwszej kolejności, itd.

Badania eyetrackingowe są wykorzystywane takich dziedzinach jak np. w marketing, psychologia, projektowanie interfejsów użytkownika, badania użyteczności.

Agnieszka Wylegała