Wiadomości

Podczas tegorocznej edycji Festiwalu przygotowaliśmy dla Państwa dwa interaktywne stoiska: Cyfrowy Świat Nowych Mediów oraz Przestrzeń Nowoczesnej Edukacji. Już 9 kwietnia 2019 roku zapraszamy do holu Ośrodka Nauki PAN, ul. Wieniawskiego 17/19 w Poznaniu.

Poznański Festiwal Nauki i Sztuki to czterodniowe akademickie święto popularyzujące naukę i sztukę wśród społeczności Poznania i okolic, a także gości z innych regionów kraju. W ciągu tych dni naukowcy z sześciu poznańskich uczelni, Laboratorium Wyobraźni i poznańskiego oddziału Polskiej Akademii Nauk poprzez laboratoria, warsztaty, pokazy doświadczeń i inne formy ukazują uczestnikom świat pełen fascynujących zjawisk – świat, w którym nic nie jest takie, jak się wydaje na pierwszy rzut oka, a nauka to zapierająca dech w piersiach przygoda, którą może przeżyć każdy. Wydarzenie odbędzie się już po raz 22.

 

Podczas tegorocznej edycji zapraszamy na dwa interaktywne stoiska:

 

Cyfrowy Świat Nowych Mediów
Zaprezentujemy szereg nowoczesnych technologii do wizualizacji, prezentacji oraz promocji wyników badań naukowych. Na własne oczy zobacz jak nasi naukowcy tworzą multimedia nowej generacji oraz w jaki sposób realizują innowacyjne materiały filmowe w poszukiwaniu prawdziwej telewizji przyszłości! Poznaj nowe technologie i baw się razem z nami!

 

Przestrzeń Nowoczesnej Edukacji
Jak rozwój technologiczny może wspierać pracę uczniów i nauczycieli w dzisiejszej szkole? Laboratorium Szkoły Przyszłości PCSS zaprezentuje zajęcia warsztatowe, które pozwolą zanurzyć się w wirtualnej rzeczywistości lub wziąć udział w przykładowych lekcjach z wykorzystaniem inteligentnych zabawek, interaktywnych pomocy naukowych, a także nowoczesnych interfejsów użytkownika. Chcesz zostać uczniem przyszłości? Koniecznie odwiedź nasze stoisko, chętnie Ci w tym pomożemy, zapewniając sporą dozę nauki i rozrywki!

 

Zapraszamy wszystkich chętnych do wspólnego odkrywania fascynującego świata nauki!

 

Polska Akademi Nauk, Oddział w Poznaniu

ul. Wieniawskiego 17/19, parter (hol)
Godz. 10.00-15.00

 

Więcej szczegółów znaleźć można TUTAJ.

Agnieszka Wylegała