Wiadomości

15 stycznia 2020 roku w Katedrze Poznańskiej odbędzie się, współrealizowany przez PCSS, koncert orkiestry kameralnej pod dyrekcją Yaroslava Shemeta z okazji 100. rocznicy urodzin Jana Pawła II. Wydarzenie organizowane jest w ramach XXIII Dnia Judaizmu.

Koncerty, wystawy, warsztaty spotkania, wykłady i nabożeństwo biblijne złożą się na odbywający się w Poznaniu XXIII Dzień Judaizmu. Hasłem przewodnim tegorocznej edycji jest cytat z Księgi Wyjścia Starego Testamentu: „Pamiętaj o dniu szabatu, aby należycie go świętować”, a organizatorami są Referat  do spraw Dialogu Międzyreligijnego Archidiecezji Poznańskiej i Stowarzyszenie Coexist przy współpracy m.in. Gminy Żydowskiej w Poznaniu.

 

W środę 15 stycznia 2020 r. w Katedrze Poznańskiej odbędzie się „Destination Unknown” Żydowska tradycja i historia w utworach muzycznych Bartosza Chajdeckiego - koncert orkiestry kameralnej pod dyrekcją Yaroslava Shemeta z okazji 100. rocznicy urodzin Jana Pawła II. Wydarzenie współrealizowane będzie przez PCSS. Wstęp jest wolny.

 

Szczegółowy program wydarzeń, składających się na Dzień Judaizmu, dostępny jest TUTAJ.

 

 

Agnieszka Wylegała