Wiadomości
Centrum Innowacji Microsoft w Poznaniu (MIC) ma przyjemność zaprosić Państwa na czwartą edycję dorocznej Konferencji MIC „Nowoczesne Technologie Bliżej Nas”. Konferencja odbędzie się we czwartek, 4 marca 2010 roku – tradycyjnie w budynku Ośrodka Nauki PAN w Poznaniu przy ul. Wieniawskiego 17/19 (sala plenarna), w godzinach 10:00-17:00.
Dr Maciej Stroiński (PCSS) otwiera ubiegłoroczną konferencję MIC

 
Tegoroczna konferencja skoncentrowana jest na technicznych prezentacjach, przedstawiających najnowsze wyniki prac badawczych prowadzonych w ramach MIC – m.in. w zakresie wirtualizacji, usług multimedialnych, zdalnej administracji i bezpieczeństwa. Wystąpią także goście specjalni z Microsoft Polska: Tomasz Kopacz przedstawi aspekty programowania chmurowego w Windows Azure, a Michał Żyliński opowie o technologii Silverlight 4.0. Ponadto planowana jest prezentacja wybranych aspektów systemu obsługi szpitali Eskulap. W kuluarach będzie można zapoznać się m.in. z dotykowym komputerem Microsoft Surface, niedostępnym jeszcze komercyjnie w Polsce.

 
Kuluarowe dyskusje poświęcone interoperacyjności podczas konferencji MIC w 2009 r.

Podczas konferencji odbędzie się panel dyskusyjny pod hasłem „Interoperacyjność – wymiar legislacyjny a aspekty praktyczne”, w trakcie którego przedstawiciele administracji samorządowej oraz ludzie biznesu i nauki zastanowią się wspólnie z uczestnikami nad kierunkiem rozwoju interoperacyjności w odniesieniu do rozwoju standardów IT. Panel będzie moderowany przez Wiesława Paluszyńskiego, wiceprezesa Polskiego Towarzystwa Informatycznego.

Udział w konferencji jest bezpłatny, wymagane jest jedynie wypełnienie prostego formularza rejestracyjnego, znajdującego się pod adresem http://mic.psnc.pl/rejestracja. Warto zarezerwować sobie czas - liczba miejsc jest ograniczona.  Jak co roku, do zdobycia będzie szereg atrakcyjnych nagród (m.in. książki, oprogramowanie, sprzęt komputerowy). Organizatorzy przygotowują także interesujące materiały dla każdego uczestnika oraz inne niespodzianki.

Szczegółowa agenda konferencji (jak również inne informacje organizacyjne) zostanie opublikowana w najbliższych dniach na stronie internetowej Centrum Innowacji Microsoft w Poznaniu (http://mic.psnc.pl). Komplet planowanych tematów prezentacji przedstawia poniższa lista:
  • Programowanie w chmurach (Azure)
  • Silverlight 4.0: przełom czy kontynuacja?
  • Usługa telewizji naukowej w projekcie PLATON
  • Wykorzystanie technologii OLAP i Silverlight w systemie obsługi szpitali Eskulap
  • Bezpieczeństwo interoperacyjnego hostingu
  • PowerShell Remoting – zdalne wykorzystanie konsoli w środowisku MS
  • Wirtualizacja Hyper-V: sposoby wykorzystania i najnowsze wyniki badań
  • Virtual Desktop Infrastructure: przykłady zastosowań

Organizatorzy serdecznie zapraszają wszystkich zainteresowanych poruszaną tematyką.
Więcej informacji:
  • WWW: http://mic.psnc.pl/konferencja
  • e-mail:
Gerard Frankowski