Wiadomości
PCSS na TERENIE prezentuje technologie High-End

Drugi dzień konferencji przebiegł pod hasłem „prawa do ochrony tożsamości” w cyfrowym świecie, zarządzania informacją osobistą i społeczną, także w kontekście zachowywania dziedzictwa i kultury. Oprócz kwestii technologii gridowych, zaawansowanych architektur sieciowych, federacji usług i danych, poruszane były także tematy nowoczesnych rozwiązań treści cyfrowych, między innymi rezultaty badań poznańskiej instytucji nad telewizją o rozdzielczości 4K.

Popołudniowa sesja, skupiona wokół sieciowego wykorzystania multimediów, była okazją do zaprezentowania polskiego dorobku w dziedzinie aplikacji do wizualizacji wysokiej jakości (High-End visual applications). W tym bloku aż dwa wystąpienia były autorstwa PCSS: dr Krzysztof Kurowski zaprezentował „Wyzwania nowych aplikacji multimedialnych i sieciowych”, natomiast Maciej Głowiak przedstawił „Media nowej generacji w nauce i rozrywce”.

Obie sesje były transmitowane na żywo przez serwis TERENY (http://tnc2010.terena.org/schedule/sessions/show.php?sess_id=17). Będą one także dostępne jako archiwum po zakończeniu sesji.

Damian Niemir

Powiązane projekty:
4K Video