Transmisje z wydarzeń

Transmisje z wydarzeń

Transmisja wydarzeń
„Transmisje z wydarzeń” to jedna z aktywności zespołu edukacji i systemów eLearning, polegająca na przeprowadzaniu internetowych transmisji audio-wideo z ważnych wydarzeń ze świata nauki oraz życia społecznego.
Realizacja każdej transmisji jest kilkustopniowa. Pierwszy etap polega na opracowaniu scenariusza instalacji sprzętu audio-wideo, zarówno pod kątem technicznym jak i optymalizacji wykorzystania możliwości miejsca przebiegu wydarzenia.

Drugim etapem jest montaż sprzętu oraz przeprowadzenie testów nagrania i łączności sieciowej. Kulminacyjną fazą jest transmisja „na żywo” z wydarzenia, realizowana przy użyciu profesjonalnych kamer HD, miksera audio-wideo, komputera kodującego oraz urządzenia nagrywającego zrealizowany na mikserze obraz i dźwięk. Sygnał z kodera wysyłany jest do serwera emisyjnego, który dzięki szerokopasmowej sieci optycznej PIONIER redystrybuuje treść do użytkowników, zwykle w kilku profilach jakościowych, tak aby transmisje mogły zostać obejrzane przez jak najszersze grono internautów. Ostatnim etapem realizacji zadania jest postprodukcja nagranej treści oraz udostępnienie jej w postaci materiału archiwalnego.
Data rozpoczęcia: 2009-04-01
Status: w trakcie
 

Kontakt:
Poznańskie Centrum Superkomputerowo-Sieciowe
Piotr Pawałowski
ul. Jana Pawła II 10
61-139 Poznań
+48 61 858 21 89
Wiadomości

W dniach od 17 do 24 września 2017 r. odbędzie się IV Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny Halina Czerny-Stefańska in memoriam organizowany przez Akademię Muzyczną im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu. Wydarzenie transmitowane będzie na żywo w Internecie w ramach usługi naukowej interaktywnej telewizji HD Sieci PIONIER.

więcej

Od 8 do 23 października 2016 r. potrwają zmagania w XV Międzynarodowycm Konkursie Skrzypcowym im. Henryka Wieniawskiego w Poznaniu. Transmisję, rejestrację i publikację treści materiałów wideo przeprowadzi PlatonTV PCSS. PCSS zapewnia również dostęp do sieci na potrzeby produkcji Konkursu.

więcej

Zbliżająca się rocznica 1050-lecia chrztu Polski jest doskonałą okazją do poszerzenia wiedzy historycznej na temat wydarzenia, które dało początek polskiej państwowości. Włączając się w świętowanie obchodów, Muzeum Archeologiczne w Poznaniu - Rezerwat Archeologiczny Genius loci oraz Zespół Szkół Łączności im. M. Kopernika w Poznaniu, zapraszają na "żywą lekcję historii" - "Chrzest Polski w badaniach archeologicznych grodu poznańskiego", która odbędzie się 8 kwietnia 2016 r. Relację w Internecie z wydarzenia przeprowadzi zespół PlatonTV z PCSS.

więcej
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 następna > ostatnia >>
Kalendarium
<< październik 2017 >>
Po
Wt
Śr
Cz
Pi
So
Ni
  
  
  
  
  
  
  1
  7
  8
10
14
15
16
17
18
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
  
  
  
  
  
Przetargi