Transmisje z wydarzeń

Transmisje z wydarzeń

Transmisja wydarzeń
„Transmisje z wydarzeń” to jedna z aktywności zespołu edukacji i systemów eLearning, polegająca na przeprowadzaniu internetowych transmisji audio-wideo z ważnych wydarzeń ze świata nauki oraz życia społecznego.
Realizacja każdej transmisji jest kilkustopniowa. Pierwszy etap polega na opracowaniu scenariusza instalacji sprzętu audio-wideo, zarówno pod kątem technicznym jak i optymalizacji wykorzystania możliwości miejsca przebiegu wydarzenia.

Drugim etapem jest montaż sprzętu oraz przeprowadzenie testów nagrania i łączności sieciowej. Kulminacyjną fazą jest transmisja „na żywo” z wydarzenia, realizowana przy użyciu profesjonalnych kamer HD, miksera audio-wideo, komputera kodującego oraz urządzenia nagrywającego zrealizowany na mikserze obraz i dźwięk. Sygnał z kodera wysyłany jest do serwera emisyjnego, który dzięki szerokopasmowej sieci optycznej PIONIER redystrybuuje treść do użytkowników, zwykle w kilku profilach jakościowych, tak aby transmisje mogły zostać obejrzane przez jak najszersze grono internautów. Ostatnim etapem realizacji zadania jest postprodukcja nagranej treści oraz udostępnienie jej w postaci materiału archiwalnego.
Data rozpoczęcia: 2009-04-01
Status: w trakcie
 

Kontakt:
Poznańskie Centrum Superkomputerowo-Sieciowe
Piotr Pawałowski
ul. Jana Pawła II 10
61-139 Poznań
+48 61 858 21 89
Wiadomości

Trwają przygotowania do realizacji rejestracji i transmisji telewizyjnej opery Stanisława Moniuszki pt. "Paria", która zostanie wystawiona tylko dwa razy, w nietypowym miejscu - w Hali widowiskowo-sportowej Arena w Poznaniu. PCSS jest koproducentem rejestracji i transmisji spektaklu.

więcej

W sobotę 9 lutego 2019 r. na Polach Lednickich, z okazji przypadającej dzień wcześniej 71. rocznicy urodzin śp. ojca Jana Góry OP, odbędzie się Koncert Jazzowy "Tyle Dobra", podczas którego wystąpią młodzi, zdolni muzycy zaprzyjaźnieni z Lednicą. Koncert i poprzedzająca go Msza św. będą transmitowane online. Partnerem technologicznym wydarzenia będzie PCSS.

więcej

5 grudnia 2018 roku odbędzie się jubileuszowa Konferencja z okazji 25-lecia istnienia Poznańskiego Centrum Superkomputerowo-Sieciowego. Zapraszamy do śledzenia bezpośredniej transmisji z tego wydarzenia prowadzoną za pośrednictwem Platformy Naukowej Interaktywnej Telewizji PlatonTV. Konferencja rozpocznie się o godzinie 12.30.

więcej
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 następna > ostatnia >>
Kalendarium
<< luty 2020 >>
Po
Wt
Śr
Cz
Pi
So
Ni
  
  
  
  
  
  1
  2
  3
  5
  6
  8
  9
16
19
21
22
23
24
25
26
27
28
29
  
Przetargi