CBPIO

Wiadomości

Tuż po przeprowadzce do Centrum Badań Polskiego Internetu Optycznego, zespół Działu Usług Internetu Przyszłości rozpoczął uruchamianie Laboratorium Telemedycyny. Pierwszym urządzeniem wchodzącym w skład infrastruktury Laboratorium, które powołano do życia, jest zapewniający możliwości zdalnej obecności, robot Giraff produkowany przez Giraff Technologies AB. Wspomniana „Żyrafa” odbyła swój pierwszy spacer korytarzami swojego nowego domu. Jest to pierwszy egzemplarz tego urządzenia, jaki pojawił się w Polsce.

więcej

Budowa Centrum Badawczego Polskiego Internetu Optycznego zbliża się dużymi krokami ku końcowi. Obecnie trwają ostatnie prace wykończeniowe pomieszczeń biurowych i laboratoryjnych oraz kończy się zagospodarowywanie terenu wokół kompleksu. Lokalizacja nowej siedziby PCSS znalazła się także na mapie OpenStreetMap.

więcej

Zapraszamy do obejrzenia materiału wideo, zrealizowanego podczas uroczystości zawieszenia wiechy nad budynkiem Centrum Badawczego Polskiego Internetu Optycznego. Materiał powstał w ramach usługi naukowej interaktywnej telewizji HD Sieci PIONIER.

więcej
Kalendarium
<< październik 2018 >>
Po
Wt
Śr
Cz
Pi
So
Ni
  2
  3
  4
  5
  6
  7
  9
10
13
14
20
21
25
26
27
28
29
30
31
  
  
  
  
Przetargi