ceFIMS-CONNECT

ceFIMS-CONNECT

Coordinating European Future Internet Research

Zaawansowane infrastruktury badawcze stanowią istotny element środowiska do testowania oraz przeprowadzania eksperymentów z nowatorskimi rozwiązaniami i technologiami Internetu przyszłości w Europie. W ciągu ostatniej dekady wiele infrastruktur zostało sfinansowanych w ramach publicznych, jak i prywatnych inicjatyw. Z tego względu, Europa ma ogromny potencjał badawczy w obszarze Internetu przyszłości w postaci istniejących już oraz realizowanych infrastruktur, instalacji pilotowych i doświadczalnych, zarówno na poziomie europejskim jak i poszczególnych państw członkowskich.

Projekt ceFIMS-CONNECT ma na celu wsparcie Future Internet Forum oraz umożliwienie i wsparcie bliższej integracji i koordynacji inicjatyw, badań i eksperymentów ICT w obszarze Internetu przyszłości pomiędzy państwami członkowskimi oraz pomiędzy państwami członkowskich i działaniami centralnymi na poziomie Unii Europejskiej. Celem  projektu jest maksymalizacja zaangażowania i wzmocnienie dialogu i współpracy pomiędzy wszystkimi grupami głównych zainteresowanych w obszarze Internetu przyszłości. ceFIMS-CONNECT będzie wspierał wymianę dobrych praktyk, rozwiązań, aplikacji i usług oraz promował szerokie wykorzystanie europejskich rezultatów w obszarze Internetu przyszłości przez czołowych użytkowników, w szczególności małe i średnie przedsiębiorstwa.

Pełna nazwa projektu to „Coordination of European Future Internet Forum of Member States & the Collection and Sharing of Research Data to Enhance & Promote National Cooperation”, czyli „Koordynacja Europejskiego Forum Internetu Przyszłości w krajach członkowskich oraz gromadzenie i wymiana danych na temat badań w celu poszerzenia i promocji współpracy”. Konsorcjum ceFIMS-CONNECT składa się z czterech doświadczonych partnerów, którzy są członkami forum FIF.
 W projekcie uczestniczą następujący partnerzy: Waterford Institute Of Technology (WIT) z Irlandii – koordynator projektu, Fundacao Para A Ciencia E A Tecnologia (FCT) z Portugalii, Asociacion Multisectorial De Empresas De La Electronica, Las Tecnologias De La Informacion Y La Comunicacion, DeLas Telecomunicaciones Y De Los Contenidos Digitales (AMETIC) z Hiszpanii oraz ICHB PAN Poznańskie Centrum Superkomputerowo Sieciowe z Polski.

Data rozpoczęcia: 2014-03-01
Data zakończenia: 2016-08-31
Status: zakończony
 
more
Główne założenia 
więcej
more
Cel 
więcej

Kontakt:
PSNC
Alicja Laskowska
ul. Jana Pawła II 10
61-139 Poznań
Kalendarium
<< czerwiec 2018 >>
Po
Wt
Śr
Cz
Pi
So
Ni
  
  
  
  
  1
  2
  3
  5
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
  
Przetargi