SelFind

SelFind
System elektronicznego wspomagania samodzielności życiowej osób z niepełnosprawnością intelektualną
 

Technologie informacyjno-komunikacyjne (TIK) stanowiące kluczowy element rozwijającego się społeczeństwa cyfrowego, zwiększają szanse integracji społecznej i poprawę jakości życia osób mających trudności z samodzielnym funkcjonowaniem, w tym zwłaszcza ludzi z niepełnosprawnością intelektualną.

 

Celem projektu SelFind jest opracowanie w oparciu o zaawansowane TIK i innowacyjne metody terapeutyczne, procedury wspomagania samodzielności życiowej osób z lekką i umiarkowaną niepełnosprawnością intelektualną oraz zwiększania ich potencjału psycho-fizycznego umożliwiającego uczestnictwo w życiu społecznym.

 

Zastosowane narzędzia pozwolą kompensować deficyty osób niepełnosprawnych umożliwiając im zaspokajanie indywidualnych potrzeb oraz dają stałe wsparcie w miejscach codziennej aktywności. Projektowane rozwiązanie osadzone będzie w realiach systemu wsparcia osób niepełnosprawnych, umożliwiając jego replikację w jednostkach zajmujących się wspieraniem osób z niepełnosprawnością intelektualną.

 

Data rozpoczęcia: 2015-02-01
Status: w trakcie
 

Kontakt:
PCSS
Michał Kosiedowski
ul. Jana Pawła II 10
61-139 Poznań
+48 61 858 21 61
Wiadomości

Ogłoszono wyniki naboru projektów do Wielkopolskiego Inkubatora Innowacji Społecznych (WINS), którego partnerem jest Poznańskie Centrum Superkomputerowo-Sieciowe. W sumie wybrano 27 innowacji społecznych.

więcej

17 maja 2017 r. na Wydziale Studiów Edukacyjnych UAM odbyła się Konferencja (Nie)pełnosprawni w dobie technologii. Głównym cele wydarzenia było poruszenie zagadnień związanych z szeroką paletą niepełnosprawności i niedostosowań społecznych oraz możliwościami jakie niesie ze sobą wykorzystywanie nowych technologii. PCSS, będący partnerem technologicznym Konferencji, zaprezentował m.in. rozwiązania dedykowane osobom z niepełnosprawnościami, rozwijane w ramach projektów SelFind oraz HELPS.

więcej
<< pierwsza < poprzednia 1 następna > ostatnia >>
Kalendarium
<< grudzień 2017 >>
Po
Wt
Śr
Cz
Pi
So
Ni
  
  
  
  
  2
  3
  5
  9
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
Przetargi