Fit4Work

Fit4Work
Samozarządzanie kondycją fizyczną i psychiczną osób starszych aktywnych zawodowo
 

Głównym celem projektu jest opracowanie innowacyjnego systemu teleinformatycznego umożliwiającego detekcję, monitorowanie i przeciwdziałanie fizycznemu i psychicznemu stresowi związanemu z wykonywaniem obowiązków zawodowych przez osoby w wieku ponad 55 lat. Aktywny udział tej grupy społecznej w tworzeniu siły roboczej wymaga od osób do niej należących szczególnej dbałości o własne możliwości w sferze fizycznej i mentalnej. Oba te obszary należy rozpatrywać jednocześnie: badania wskazują na powiązanie sfery fizycznej i psychicznej w odniesieniu do ogólnego stanu zdrowia.


W celu wsparcia pracowników w zarządzaniu swoja kondycją fizyczną i psychiczną proponuje się zaangażowanie nowoczesnych technologii informacyjno-komunikacyjnych. Podstawą opracowywanego systemu będzie obecny stan techniki w zakresie takich kluczowych obszarów, jak techniki trójwymiarowego wykrywania i analizy ruchu, przenośne czujniki biomedyczne, czujniki otoczenia, urządzenia mobilne, narzędzia budowy warstwy pośredniej dla środowisk wsparcia otoczeniem oraz platformy chmurowe. Technologie te, dostępne dzisiaj w postaci urządzeń i usług na rynku rozszerzone zostaną o specjalizowane komponenty zdolne do zbierania, przechowywania i analizy informacji związanej z kondycją fizyczną i psychiczną człowieka w celu udostępnienia spersonalizowanych zaleceń oraz programów ćwiczeń za pomocą intuicyjnych aplikacji opartych o techniki wirtualnej rzeczywistości.

Data rozpoczęcia: 2014-06-01
Status: w trakcie
 

Kontakt:
PCSS
Michał Kosiedowski
ul. Jana Pawła II 10
61-139 Poznań
+48 61 858 21 61
www.aal-europe.eu/projects/fit4work/
Wiadomości

Ogłoszono wyniki naboru projektów do Wielkopolskiego Inkubatora Innowacji Społecznych (WINS), którego partnerem jest Poznańskie Centrum Superkomputerowo-Sieciowe. W sumie wybrano 27 innowacji społecznych.

więcej

Na platformie Naukowej Telewizji HD w Sieci PIONIER - PlatonTV, pojawił się premierowy, 2. odcinek naukowego programu cyklicznego "Czas nauki" zatytuowany "Nauka na zdrowie", przygotowany przez zespół telewizyjny Poznańskiego Centrum Superkomputerowo-Sieciowego.

więcej

Podczas wystawy towarzyszącej AAL Forum (26-28 września 2016 r. w Gallen, Szwajcaria), zaprezentowana zostanie demonstracja prototypu systemu Fit4Work.

więcej
<< pierwsza < poprzednia 1 następna > ostatnia >>
Kalendarium
<< sierpień 2017 >>
Po
Wt
Śr
Cz
Pi
So
Ni
  
  2
  4
  5
  6
  9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
  
  
  
Przetargi