FOODIE

FOODIE

Otwarty dostęp do danych dotyczących rolnictwa w Europie

Celem projektu FOODIE jest budowa otwartej, interoperacyjnej platformy informatycznej oferującej usługi chmurowe i aplikacje dla sektora rolniczego. Główne funkcje platformy FOODIE umożliwiać będą zarządzanie przestrzennymi i nieprzestrzennymi danymi istotnymi dla produkcji rolnej; pozyskiwanie przestrzennych i nieprzestrzennych danych dotyczących rolnictwa z heterogenicznych źródeł; integrację już istniejących na terenie Europy, otwartych zbiorów danych dotyczących rolnictwa; publikowanie i łączenie danych dotyczących rolnictwa z zewnętrznych źródeł, udostępnianych przez różnych publicznych i prywatnych beneficjentów.

 

Data rozpoczęcia: 2014-03-01
Data zakończenia: 2017-02-28
Status: zakończony
 
more
Główne założenia 
więcej
more
Opis zaawansowany 
więcej

Kontakt:
PCSS
Raul Palma
ul. Jana Pawła II 10
61-139 Poznań
+48 61 858 2161
Wiadomości

Podczas XVIII Międzynarodowej Wystawy Rolniczej Agro Show 2016, odbywającej się od 23 do 26 września w Bednarach, PCSS zaprezentuje usługi, aplikacje i technologie dla inteligentnego rolnictwa - projekt Foodie, automatyczną analizę danych w teledetekcji oraz prototypowy system obsługi stref bezpieczeństwa z automatycznym dozorem.

więcej

4 i 5 czerwca 2016 r. w Centrum Wystawowo-Szkoleniowym w Sielinku odbyły się XXIII Wielkopolskie Targi Rolnicze, XXII Regionalna Wystawa Zwierząt Hodowlanych, Dni Pola, Rolnictwo Precyzyjne i System Wspomagania Decyzji. Podczas wydarzenia zaprezentowano, rowijany w PCSS, projekt FOODIE.

więcej

Na przełomie czerwca i lipca br. odbywała się w Poznaniu międzynarodowa konferencja poświęcona szeroko rozumianym zastosowaniom rozwiązań IT w rolnictwie - EFITA/WCCA/CIGR 2015. Zespół PlatonTV przeprowadził transmisję z tego wydarzenia w Sieci, obecnie udostępniono zarejestrowany materiał, a także wypowiedzi ekspertów.

więcej
<< pierwsza < poprzednia 1 2 następna > ostatnia >>
Kalendarium
<< wrzesień 2018 >>
Po
Wt
Śr
Cz
Pi
So
Ni
  
  
  
  
  
  1
  2
  3
  4
  5
  6
  8
  9
16
22
23
27
28
29
30
Przetargi