ESCAPE

ESCAPE

Energy-efficient Scalable Algorithms for Weather Prediction at Exascale

Głównym celem projektu ESCAPE jest stworzenie platformy numerycznej prognozy pogody nowej generacji. W ramach projektu zostanie wykorzystane holistyczne podejście do zrozumienia wydajności energetycznej aplikacji skali „exa”, wykorzystujących heterogeniczne architektury, akceleratory oraz wyspecjalizowane układy obliczeniowe. Czynnikami które pomogą w realizacji zakładanych celów są:

  • zdefiniowanie i wydzielenie fundamentalnych algorytmów „Weather & Climate Dwarfs” z istniejących systemów numerycznej prognozy pogody, co jest podstawą do dalszej optymalizacji oraz adaptacji,
  • przełomowe badania nad algorytmami dla systemów skali „exa”, z uwzględnieniem wydajności obliczeniowej oraz energetycznej,
  • interdyscyplinarne konsorcjum partnerów, łączące doświadczenie najlepszych służb meteorologicznych w Europie, uniwersytetu, centrów superkomputerowych oraz komercyjnych firm zajmujących się wytwarzaniem sprzętu obliczeniowego.

W projekcie ESCAPE zadaniem PCSS jest dostarczenie modeli wydajnościowych fundamentalnych algorytmów numerycznej prognozy pogody, jak również stworzenie symulatora do szacowania wydajności obliczeniowej i energetycznej aplikacji skali „exa”.

Data rozpoczęcia: 2015-10-01
Data zakończenia: 2018-09-30
Status: w trakcie
 

Kontakt:
PCSS
Michal Kulczewski
ul. Jana Pawła II 10
61-131 Poznań
+48 58 533 45 45
Wiadomości

Projekt ESCAPE, którego celem jest zwiększenie efektywności kodu w aplikacjach pogodowych i klimatycznych, zaprasza do udziału w warsztatach, które odbędą się 5-7 września 2017r. w Poznaniu.

więcej

PCSS, partner projektu ESCAPE, zaprasza studentów, młodych naukowców do udziału w warsztatach w tematyce numerycznej prognozy pogody (NPP), współczesnej fizyki obliczeniowej i przetwarzania wydajnie energetycznego. Podczas 2-dniowego szkolenia uczestnicy zapoznają się z fundamentalnymi dla NPP algorytmami oraz technikami wydajnego przetwarzania: obliczeniowo (HPC) i energetycznie.

więcej

Za nami warsztaty 1st ESCAPE Dissemination and Training Workshop on “Towards Energy-efficient Scalable Algorithms for Weather and Climate Prediction: Status nad Prospects”, które odbywały się od 18 do 20 października 2016 r. w Elsinore (Dania). W spotkaniu uczestniczyło około 50 naukowców i studentów z 12 krajów.

więcej
<< pierwsza < poprzednia 1 2 następna > ostatnia >>
Kalendarium
<< październik 2017 >>
Po
Wt
Śr
Cz
Pi
So
Ni
  
  
  
  
  
  
  1
  7
  8
10
14
15
16
17
18
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
  
  
  
  
  
Przetargi