ImmersiaTV

ImmersiaTV

Immersive Experiences around TV, an integrated toolset for the production and distribution of immersive and interactive content across devices

Projekt ImmersiaTV ma na celu opracowanie nowych form produkcji, transmisji oraz prezentacji treści w formacie dookólnym. System wyposażony w zestaw kamer 360o umożliwi rejestrację materiałów wideo w sposób, który podczas prezentacji zapewni użytkownikowi końcowemu wrażenie wirtualnej obecności w miejscu wydarzeń. Dodatkowo dzięki wykorzystaniu urządzeń wirtualnej rzeczywistości takich jak np. Oculus Rift (HMD - Head Mounted Display) użytkownik będzie miał możliwość sterowania i interakcji z prezentowanymi treściami multimedialnymi.

W trakcie prac nad projektem zostaną opracowane następujące zagadnienia: metody i scenariusze filmowania za pomocą kamer dookólnych, przygotowanie referencyjnych treści wideo i stworzenie platformy pozyskiwania treści, jej obróbki, kodowania, strumieniowania i wyświetlania. Opracowany zostanie również kodek dla treści dookólnych, który będzie przedmiotem standaryzacji w ramach MPEG.

Wśród partnerów projektu są jednostki naukowe i firmy, które posiadają doświadczenie w budowie kamer dookólnych, przetwarzaniu obrazów wideo i łączeniu ich w jedną spójną całość (VRT, IMINDS, EPFL, Cinegy, Lightbox, VideoStitch), jak również jednostki zajmujące się transmisją sieciową i dystrybucją materiałów wideo (PCSS, I2CAT).

Data rozpoczęcia: 2016-01-01
Data zakończenia: 2018-06-30
Status: w trakcie
 
more
Główne założenia 
więcej
more
Cel 
więcej
more
Rezultaty 
więcej
more
Opis zaawansowany 
więcej
more
Funkcjonalność 
więcej
more
Innowacyjność 
więcej

Kontakt:
PCSS
Maciej Głowiak
ul. Jana Pawła II 10
61-139 Poznań
+48 61 858 2024
Wiadomości

Podczas Konferencji NEM Summit 2016, która odbywała się w Porto w dniach 23-25 listopada 2016 roku, demonstacja projektu ImmersiaTV otrzymała główną nagrodę.

więcej

Zapraszamy na fotorelację z pierwszego dnia TNC'16, podczas którego odbyły się m.in. prezentacja organizowana wraz z gospodarzami konferencji CESNET-em. Przeprowadzono transmisja sygnału live 8K z Poznania do Pragi. W ramach projektu ImmersiaTV odbyła się także transmisja obrazu z kamery dookólnej 360o i prezentacja z wykorzystaniem Oculusa. PCSS, jako partner technologiczny, był także zaangażowany w realizację otwierającej sesji plenarnej.

więcej

W tym roku największa międzynarodowa konferencja europejskich sieci naukowo-akademickich gościć będzie w Pradze. Gospodarzem tegorocznej TNC16 The Networking Conference (12-16.06.2016 r.) będzie czeska Narodowa Sieć Naukowo-badawcza CESNET. PCSS, partner technologiczny TNC'16, zaprezentuje najnowsze osiągnięcia w zakresie swoich projektów badawczych. Wydarzeniu towarzyszyć będą także kamery PlatonTV, wszystkie sesje będą transmitowane on-line.

więcej
<< pierwsza < poprzednia 1 następna > ostatnia >>
Kalendarium
<< listopad 2017 >>
Po
Wt
Śr
Cz
Pi
So
Ni
  
  
  1
  2
  3
  4
  5
  6
11
18
19
23
26
27
28
29
30
  
  
  
Przetargi