FiPS

FiPS

Developing Hardware and Design Methodologies for Heterogeneous Low Power Field Programmable Servers
Celem projektu FiPS jest poprawa efektywności energetycznej systemów obliczeniowych w centrach przetwarzania danych. FiPS realizuje ten cel poprzez efektywne wykorzystanie alternatywnych jednostek obliczeniowych takich jak programowalne układy logiczne FPGA (ang. Field Programmable Gate Arrays), energooszczędne procesory używane w systemach wbudowanych, procesory graficzne oraz wielordzeniowe akceleratory do budowy heterogenicznych energooszczędnych serwerów obliczeniowych i uruchomienia na nich wymagających aplikacji. Ponieważ wykorzystanie tak zróżnicowanych jednostek obliczeniowych jest skomplikowane, zadaniem projektu jest również opracowanie metodologii ułatwiającej dopasowanie aplikacji i architektury sprzętowej. 
 
Efektywność platform sprzętowych i programowych stworzonych w ramach projektu zostanie zademonstrowana dla kilku zróżnicowanych i wymagających aplikacji.
 
PCSS w ramach projektu opracowuje i zarządza środowiskiem testowym dla aplikacji. Jest również odpowiedzialny za monitorowanie oraz ocenę efektywności platform sprzętowych i programowych stworzonych w ramach projektu. Jedną z aplikacji wybraną do testów i demonstracji metodyki opracowanej w projekcie jest aplikacja bioinformatyczna rozwijana przez pracowników PCSS. 
Data rozpoczęcia: 2013-09-01
Data zakończenia: 2016-08-31
Status: w trakcie
 

Kontakt:
PCSS
Ariel Oleksiak
ul. Jana Pawła II 10
61-139 Poznań
+48 61 858 21 69
+48 693 910 046
Kalendarium
<< kwiecień 2017 >>
Po
Wt
Śr
Cz
Pi
So
Ni
  
  
  
  
  
  1
  2
  3
11
12
18
22
29
30
Przetargi