WINS

WINS

Przepis na wielkopolską innowację społeczną - usługi opiekuńcze dla osób zależnych

Celem projektu jest identyfikacja i wsparcie rozwoju innowacyjnych w skali kraju rozwiązań ukierunkowanych na poprawę jakości lub efektywności ekonomicznej usług opiekuńczych dla osób zależnych oraz ich praktyczne przetestowanie z udziałem beneficjentów końcowych. Projekt realizowany będzie w formie inkubatora, który udzielać będzie pomysłodawcom (podmiotom prywatnym lub publicznym) wsparcia merytorycznego i finansowego. Zakłada się, że inkubowane przez projekt WINS rozwiązania będą efektywne, nowatorskie, odpowiadające na rzeczywiste potrzeby społeczne, zwiększające społeczny potencjał do działania i prowadzące od pomysłu do wdrożenia. Grupami docelowymi dla tworzonych rozwiązań są osoby starsze, osoby dorosłe z niepełnosprawnościami oraz dzieci z niepełnosprawnościami.


Inkubator WINS planuje wybór grantobiorców w otwartym naborze, składającym się z kilku etapów. W pierwszym nastąpi wybór 70 pomysłodawców innowacji. Spośród nich, w kolejnym etapie wybranych zostanie 30 innowatorów, którzy, po złożeniu szczegółowej specyfikacji swojej innowacji, otrzymają grant pieniężny i przystąpią do realizacji swoich pomysłów. 
W procesie projektowania i realizacji rozwiązań planuje się udostępnienie pomysłodawcom zasobów Laboratoriów Przyszłości FutureLab.


Projekt realizowany jest w ramach konkursu Ministerstwa Rozwoju w IV Osi Priorytetowej Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój, Działanie 4.1 Innowacje społeczne, i jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Dofinansowanie projektu z UE: 2 612 211,64 zł.

 

Projekt realizowany jest w partnerstwie z Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w Poznaniu (koordynator) oraz Miastem Poznań.

Data rozpoczęcia: 2016-09-01
Data zakończenia: 2019-02-28
Status: w trakcie
 

Kontakt:
PCSS
Michał Kosiedowski
ul. Jana Pawła II 10
61-139 Poznań
+48 61 858 21 61
Wiadomości

Przez trzy dni, 20-22 marca 2019 roku, w siedzibie PCSS odbywać się będzie specjalistyczne semiarium tematyczne „Wielkopolskie Innowacje Społeczne”. Podczas wydarzenia zaprezentowanych zostanie 30 nowych, innowacyjnych mikrousług opiekuńczych.

więcej

Już po raz ósmy, 15 września 2018 roku, organizacje pozarządowe zaprezentują się mieszkańcom Poznania i nie tylko. Na płycie Placu Wolności, w godzinach 10.00 - 16.00 odbędzie się VIII Poznański Dzień Organizacji Pozarządowych. W wydarzeniu czynny udział weźmie Inkubator WINS - Wielkopolskie Innowacje Społeczne, których PCSS jest partnerem.

więcej

Ogłoszono wyniki naboru projektów do Wielkopolskiego Inkubatora Innowacji Społecznych (WINS), którego partnerem jest Poznańskie Centrum Superkomputerowo-Sieciowe. W sumie wybrano 27 innowacji społecznych.

więcej
<< pierwsza < poprzednia 1 2 następna > ostatnia >>
Kalendarium
<< styczeń 2020 >>
Po
Wt
Śr
Cz
Pi
So
Ni
  
  
  1
  2
  3
  4
  5
  6
  7
11
12
13
18
19
20
22
24
25
26
27
28
29
30
31
  
  
Przetargi