DataBio

DataBio

Data-Driven Bioeconomy

Głównym celem projektu DataBio jest pokazanie korzyści płynących z zastosowania technologii Big Data w produkcji surowców w rolnictwie, leśnictwie i rybołówstwie dla przemysłu, polegających na odpowiedzialnym i zrównoważonym wytwarzaniu żywności, energii i biomateriałów.


DataBio proponuje wdrożenie opartej o najnowsze technologie, zaawansowanej technologicznie, kompleksowej platformy przetwarzania danych w opartej o istniejącą infrastrukturę i rozwiązania dostarczane przez partnerów.


Prace będą prowadzone w ramach stałej współpracy ekspertów z firm będących użytkownikami końcowymi i dostawcami technologii, z instytutów badawczych zajmujących się biogospodarką i technologią. W pilotażach będą aktywnie zaangażowani również partnerzy stowarzyszeni i inne zainteresowane strony.


Projekty pilotażowe będą realizowane w oparciu o wstępną ekspertyzę i wypracowaną specyfikacją wymagań, z wykorzystaniem najbardziej odpowiednich, gotowych do wprowadzenia na rynek lub prawie dostępnych na rynku metod, technologii z zakresu: Big Data i Earth Observation i Internet of Things. Te narzędzia i usługi, będą zintegrowane na wspólnej platformie DataBio .


Na podstawie wyników pilotażowych i nowych rozwiązań spodziewane jest również powstanie nowych możliwości biznesowych.

Data rozpoczęcia: 2017-01-01
Data zakończenia: 2019-12-31
Status: w trakcie
 
more
Rola PCSS 
więcej
more
Cel 
więcej

Kontakt:
PSNC
Raul Palma
ul. Jana Pawła II 10
61-139 Poznań
+48 61 858 2161
Kalendarium
<< wrzesień 2018 >>
Po
Wt
Śr
Cz
Pi
So
Ni
  
  
  
  
  
  1
  2
  3
  4
  5
  6
  8
  9
16
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Przetargi