Możliwości i zasoby
Możliwości i zasoby
Zasoby
Naszą wiedzę praktyczną oraz doświadczenie wynikające z budowy, utrzymania i rozwijania e-Infrastruktury zdobyliśmy w trakcie realizacji kluczowych zasobów:


Nasz obecny status Centrum Badań i Rozwoju wynika z wiedzy eksperckiej, ale również umiejętności współpracy i umiejętności organizacyjnych, zainteresowań, zdolności i potencjalnych możliwości (potencjału intelektualnego), które kształtowaliśmy i poszerzaliśmy w projektach dotyczących:

  • e-Infrastruktury dla nauki
    • radioastronamia - EXPReS
    • fizyka wysokich energii - LHC, 
    • wirtualne laboratoria - VLAB,

Wdrożenie usług na tak szeroką skalę jest konsekwencją wielu projektów badawczych, głównie w ramach międzynarodowych konsorcjów w unijnych programach ramowych. PCSS pełni rolę koordynatora lub aktywnego członka w kilku konsorcjach związanych z badaniami sieci.

GRID jest systemem rozproszonym łączącym za pośrednictwem Internetu zasoby obliczeniowe, repozytoria i produkcji danych, który umożliwia rzeczywistym lub wirtualnym organizacjom posiadającym geograficznie rozproszone urządzenia na bardziej wydajne ich wykorzystanie. Centrum HPC w PCSS jest częścią takiego światowego gridu.

Nowoczesne centrum zasobowe PCSS spełnia określone wymogi bezpieczeństwa w zakresie zasilania chronionego, redundantnej klimatyzacji oraz monitorowanego dostępu fizycznego. Umieszczone w nim urządzenia gwarantują od wielu lat funkcjonowanie krajowej sieci optycznej PIONIER, sieci miejskiej POZMAN oraz łącza zagranicznego z siecią GÉANT. Centrum zasobowe to punkt centralny wszystkich udostępnianych usług: obliczeniowych, archiwizacji, kolokacji i hostingu, jak również telewizji interaktywnej.
Kalendarium
<< luty 2020 >>
Po
Wt
Śr
Cz
Pi
So
Ni
  
  
  
  
  
  1
  2
  3
  5
  6
  8
  9
16
19
21
22
23
24
25
26
27
28
29
  
Przetargi