Oferta dla jednostek naukowych
Oferta dla jednostek naukowych

Przyłączenie do sieci


Cennik Usług świadczonych przez Poznańskie Centrum Superkomputerowo-Sieciowe dla jednostek naukowych

(obowiązuje od 1 stycznia 2006 roku)

  1. Usługi dostępu światłowodowego do zasobów sieci POZMAN, w tym do sieci Internet dla jednostek naukowych świadczone za pośrednictwem Miejskiej Sieci Komputerowej POZMAN

    Usługi dostępu światłowodowego do zasobów sieci POZMAN, w tym do sieci Internet dla jednostek naukowych są świadczone za zapłatą ceny umownej, ustalonej we współpracy z Radą Użytkowników.

  2. Usługi dostępu światłowodowego do zasobów sieci POZMAN, w tym do sieci Internet dla jednostek naukowych świadczone za pośrednictwem sieci innych operatorów

    Usługi dostępu światłowodowego do zasobów sieci POZMAN, w tym do sieci Internet dla jednostek naukowych świadczone za pośrednictwem sieci innych operatorów podlegają cenom negocjowanym.


Konto pocztowe

Konto pocztowe w Poznańskim Centrum Superkomputerowo-Sieciowym (PCSS) jest przyznawane na podstawie wniosku o przyznanie konta pocztowego. [PDF ,Word]

 


Granty obliczeniowe.

Granty obliczeniowe w Poznańskim Centrum Superkomputerowo-Sieciowym (PCSS) są przyznawane na podstawie wniosku o przyznanie grantu obliczeniowego. Od 1 lutego 2008 jedynym kanałem składania wniosków jest portal działu KDM. Wyróżniane są przy tym nastepujące rodzaje wniosków:

  • wniosek o przyznanie wstępnego grantu obliczeniowego - ma na celu zapoznanie się ze środowiskiem i oszacowanie niezbędnej mocy obliczeniowej i innych zasobów systemu potrzebnych do realizacji właściwego grantu. Ten rodzaj grantów nie jest brany pod uwagę przy rozdziale czasu procesora i może zająć nie więcej niż 5 godzin czasu procesora.

  • wniosek o przyznanie grantu obliczeniowego - właściwy grant umożliwiający dokonanie obliczeń. Każdy taki wniosek jest rozpatrywany przez Radę Użytkowników i potrzebny czas procesora jest przydzielany indywidualnie dla każdego z systemów.

  • wniosek o przedłużenie grantu obliczeniowego - daje możliwość prowadzenia dalszych badań nad tym samym tematem w ramach złożonego już grantu. Jest to procedura uproszczona.

  • wniosek o przyznanie przestrzeni na serwerze archiwizacji

Zasady korzystania z zasobów obliczeniowych PCSS reguluje regulamin dostępny jako dokument PDF oraz dokument MS-Word.

Wszelkie publikacje i raporty w których wykorzystano wyniki obliczeń realizowanych w PCSS powinny zawierać notatkę o następującej treści:

Obliczenia wykonano w Poznańskim Centrum Superkomputerowo-Sieciowym
   
Ponadto należy powiadomić PCSS o publikacjach i raportach, w których zamieszczono powyższą notatkę.

 

Dodatkowe informacje można uzyskać pod adresem

Kalendarium
<< luty 2020 >>
Po
Wt
Śr
Cz
Pi
So
Ni
  
  
  
  
  
  1
  2
  3
  5
  6
  8
  9
16
19
21
22
23
24
25
26
27
28
29
  
Przetargi