Schronisko Młodzieżowe w

GNIEŹNIE

Schronisko znajduje się w budynku Szkoły Podstawowej nr 4 w wydzielonej części na III piętrze. Szkolny gmach wybudowano w 1890 roku, a schronisko rozpoczęło swoją działalność 1 lipca 1960 roku.

62-200 GNIEZNO, ul.Pocztowa 11
telefon i fax 0-61 426-27-80


znak   Jak dojechać do schroniska?

znak   Czym dysponuje schronisko?

znak   Otoczenie schroniska

znak   Informacje dodatkowe


Jak dojechać do schroniska?

Powrót


Czym dysponuje schronisko?

   Schronisko Młodzieżowe  w Gnieźnie należy do I kategorii i dysponuje 90 miejscami noclegowymi w następujących pokojach:

Schronisko jest czynne 7-10 oraz 17-22.
   Na miejscu osoby przebywające w schronisku mogą korzystać z kuchni samoobsługowej, świetlicy, TV-sat, biblioteczki krajoznawczej, sali gier /tenis stolowy/, sklepiku z pamiątkami. Schronisko wyposażone jest w natryski, ciepłą i zimną wodę, WC.
W pobliżu znajdują się liczne sklepy spożywcze, restauracje Parkowa  oraz Europejska.

Powrót


Otoczenie schroniska

   Obok schroniska znajduje sie park miejski wraz z przyszkolnym stadionem sportowym. Przy schronisku niestrzeżony parking (paking strzeżony w tym również dla autokarów ul.Jeziorna). W pobliżu poczta, apteka. Istnieje możliwość korzystania w okresie letnim z kąpieliska miejskiego nad jez. Winiarskim. Na ulicy Jolanty 5 usytuowany jest basen kryty. Teatr gnieźnieński ul.Chrobrego 32 tel.426-16-15. UWAGA ! Restauracja Parkowa udziela rabatów turystom korzystającym ze schroniska.

Powrót


Informacje dodatkowe

   Gniezno to pierwsza historyczna stolica Polski. Miasto liczy obecnie ok. 70 tys.mieszkańców i jest dużym ośrodkiem przemysłowym, kulturalnym i religijnym. Szlak Piastowski, na którym leży Gniezno oraz duży zespół zabytków stanowią wyjątkową atrakcje turystyczną. Warto zobaczyć Wzgórze Lecha z gotycką katedrą z II pol. XIV w. wewnątrz sarkofag z relikwiarzem św.Wojciecha i romańskie Drzwi Gnieźnieńskie. Obok Katedry - Muzeum Archidjecezji Gnieźnieńskiej z zabytkami ze skarbca katedralnego oraz kolekcją rzeźby i malarstwa. Dalsze wycieczki to Trzemeszno /17 km/, Czerniejewo /18 km/ (miasto z klasycystycznym zespołem pałacowo-parkowym, na miejscu możliwość przejażdżek konnych i powozami, 3 rezerwaty przyrody), Lednicki Park Krajobrazowy /17 km/.

Powrót


wyjscie Powrót do wykazu schronisk