UDZIAŁ POLSKICH PILOTÓW W ZAWODACH
O PUCHAR GORDON BENNETT

 
 
Rok   Miejsce   Załoga Miejsce startu Miejsce lądowania Balon Odległość Czas lotu
1932 4
Pomaski Władysław
Janusz Antoni
Basel, Szwajcaria Siemien, Polska
SP-AHX
Polonia
1181,00 24:00
  6
Hynek Franciszek
Burzyński Zbigniew
  Bielany, Polska
SP-AHW
Gdynia
1089,00 17:05
1933 1
Hynek Franciszek
Burzyński Zbigniew  
Chicago, USA Port Neuf/Quebec, Kanada
SP-ADS
Kościuszko
1361,00 38:32
1934 1
Hynek Franciszek
Pomaski Władysław
Warszawa, Polska   Anna Woronez, ZSRR
SP-ADS
Kościuszko
1333,00 44:48
  2
Burzyński Zbigniew
Zakrzewski Jan
  Bykowo, ZSRR
SP-ANA
Warszawa II
1304,00 36:42
  4
Janusz Antoni
Wawszczak
  x
SP-AMY
Polonia II
1138,00 22:04
1935 1
Burzyński Zbigniew
Wysocki Władysław
Warszawa, Polska Tiszkino/Stalingrad, ZSRR
SP-AMY
Polonia II
1650,47 57:54
  2
Janusz Antoni
Wawszczak
  Nosowka
SP-ANA
Warszawa II
1567,13 46:52
  5
Hynek Franciszek
Pomaski Władysław
  Nowo Bielaja
SP-ADS
Kościuszko
1306,47 48:01
1936 2
Janusz Antoni
Brenk Stanisław
Warszawa, Polska Nosowszczyna
SP-BCU
L.O.P.P.
1534,28 38:02
  5
Hynek Franciszek
Janik Franciszek
  Maksimowa
SP-ANA
Warzawa II
1453,36 33:20
  6
Burzyński Zbigniew
Pomaski Władysław
  Czaronda
SP-AMY
Polonia II
1428,64 31:45
1937 2
Janusz Antoni
Krzyszkowski L.
Warszawa, Polska x
SP-AMY
Polonia II
1364,00 46:30
  5
Hynek Franciszek
Janik Franciszek
  x
SP-ANA
Warzawa II
839,00 24:15
  8
Burzyński Zbigniew
Koblański
  x
SP-BCU
L.O.P.P.
825,00 25:40
1938 1
Janusz Antoni
Janik Franciszek
Bruksela, Belgia Trojan, Bułgaria
SP-BCU
L.O.P.P.
1692,00 37:47
  3
Krzyszkowski L.
Lancucki
  x
SP-ANA
Warzawa II
1444,00 33:33
  5
Koblanski
Pierre M.
  x
SP-AMY
Polonia II
1369,00 33:45
1983 1
Makne Stefan
Cieślak Ireneusz
Paryż, Francja Regensburg, Niemcy
SP-BZO
Polonez
690,00 36:00
1984 3
Makne Stefan
Czerniawski Jerzy
Zürich, Szwajcaria Rouen, Francja
SP-BZN
Almatur
770,00 38:05
  4
Cieślak Ireneusz
Ozga Waldemar
  La Rochelle, Francja
SP-BZR
Polonia
749,00 31:22
1985 2
Makne Stefan
Ozga Waldemar
Genewa, Szwajcaria Toulon, Francja
SP-BZR
Polonia
325,00 22:58
  5
Cieślak Ireneusz
Czerniawski Jerzy
  Istres, Francja
SP-BZN
Almatur
310,00 13:00
1987 5
Makne Stefan
Antkowiak Grzegorz
Seefeld, Austria Skender-Vakuf, Jugosławia
SP-BZR
Polonia
576,00 19:00
1988 2
Makne Stefan
Antkowiak Grzegorz
Bregenz, Austria Split, Jugosławia
SP-BZO
Polonez
677,50 43:07
  9
Cieślak Ireneusz
Ozga Waldemar
  Virovitica, Jugosławia
SP-BZR
Polonia
629,10 17:52
1989 9
Ozga Waldemar
Szary Piotr
Lech am Arlberg, Austria   Loimersdorf, Austria
SP-BZR
Polonia
510,60 20:53
  11
Makne Stefan
Antkowiak Grzegorz
  Himberg, Austria
SP-BZO
Polonez
486,40 22:56
1990 9
Makne Stefan
Antkowiak Grzegorz
Lech am Arlberg, Austria Ome, Włochy
SP-BZO
Polonez
176,80 10:17
1991 3
Makne Stefan
Antkowiak Grzegorz
Lech am Arlberg, Austria Dorog, Węgry
SP-BZO
Polonez
631,30 36:58
  9
Szary Piotr
Ozga Waldemar
  Gmünd/Karinthia, Austria
SP-BZR
Polonia
260,30 10:48
1992 11
Makne Stefan
Antkowiak Grzegorz
Stuttgart, Niemcy Ogrodnica, Polska
SP-BWH
 
584,32 62:09
1993 11
Makne Stefan
Ozga Waldemar
Albuquerque, USA Cimmaron, New Mexico
N37915
 
219,70 22:10
  11
Czerniawski Jerzy
Góźdź Jerzy
  Wagon Mound, New Mexico
N147SP
 
187,40 20:26
1994 8
Makne Stefan
Góralewicz Franciszek
Lech am Arlberg, Austria Rovero della Luna, Italy
SP-BZO
Polonez
135.26 14:22
1995 13
Makne Stefan
Hałas Piotr
Wil, Szwajcaria Unterbergen, Austria
SP-BZO
Polonez
494.60 26:43
1996 9
Makne Stefan
Brzozowski Dariusz
Warstein, Germany Żarów, Poland
SP-BZO
Polonez
567.70 16:32
1997 8
Makne Stefan
Hałas Piotr
Warstein, Germany Cahul, Moldawia
SP-BZO
Polonez
1570.5 41:42
1998
nie
zoregrano
Makne Stefan
Góralewicz Franciszek
Paryż, Francja  x
SP-BZO
Polonez
 x  x
2000 11
Makne Stefan
Góralewicz Franciszek
St. Hubert, Belgia Donnelay, Francja
SP-BZO
Polonez
171.20 22:37
2002 11
Makne Stefan
Krzysztof Stanecki
Châtellerault, Francja Castets, Francja
SP-BZO
Polonez
345.87 17:37
2004 12
Makne Stefan
Krzysztof Stanecki
Thionvile, Francja Kolonia Laska, Polska
SP-BBI
Meble VOX
772.44 18:07




 Pilot  Rok  Liczba startów 
Przed II Wojną Światową
Stanisław Brenk 1936 1
Zbigniew Burzyński 1932, 1933, 1934, 1935, 1936, 1937 6
Franciszek Hynek 1932, 1933, 1934, 1935, 1936, 1937 6
Franciszek Janik 1936, 1937, 1938 3
Antoni Janusz 1932, 1934, 1935, 1936, 1937, 1938 6
Koblański 1937, 1938 2
L. Krzyszkowski 1937,1938 2
Lancucki 1938 1
M. Pierre 1938 1
Władysław Pomaski 1932, 1934, 1935, 1936 4
Wawszczak 1934, 1935 2
Jan Zakrzewski 1934 1
Po II Wojnie Światowej
Grzegorz Antkowiak 1987, 1988, 1989, 1990, 1991, 1992 6
Dariusz Brzozowski 1996 1
Ireneusz Cieślak 1983, 1984, 1985, 1988 4
Jerzy Czerniawski 1984, 1985, 1993 3
Franciszek Góralewicz 1994, 2000 2
Jerzy Góźdź 1993 1
Piotr Hałas 1995, 1997 2
Stefan Makne
1983, 1984, 1985, 1987, 1988, 1989, 1990, 1991, 1992, 1993,
1994, 1995, 1996, 1997, 2000, 2002, 2004
17
Waldemar Ozga 1984, 1985, 1988, 1989, 1991, 1993 6
Krzysztof Stanecki 2002, 2004 2
Piotr Szary 1989, 1991 2